Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kalori?

Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kalori

Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kalori Özellikle diyet yapanların son zamanlarda oldukça sorduğu etsiz çiğ köfte kaç kalori sorusu aslında bir hayat kurtarıcıdır. Diyet yapmak günümüzde çok zor olabiliyor. Üstelik hemen her televizyon kanalında bir yemek programı olması bir yana sokakta yürürken ile burnunuza ne kokular geliyordur. Mutfağımızın zengin olmasının belki de tek kötü yanı bu olsa gerek. Peki, bu çiğ köfte ve kalori sorusu nasıl hayat kurtarıyor?

Pazartesi’den Salı’ya Diyet Yapanlardan Mısınız?

Genelde çoğu diyet yapanların yaşadığı bir durumdur pazartesi diyete başlamak. Sonraki gün de diyeti bozmak. Hatta diyeti bir hafta sürdüren kendini şanslı gibi gururla anlatıyor bile. Diyeti bozan tek şey de lezzetli mutfağımız ve yemeklerimiz olsa gerek. Kaç kere bir lezzetli yemeğe karşı koyduğunuzu sayabilir misiniz? Çoğumuz en güzel ve en özel günlerde ya da ortamlarda en basitinden bir çay içiyoruz. Sadece çay mı? Tatlılar, pastalar ve daha neler neler… Hatta çekirdek kola yapan gençleri gördükçe bile bu durumu bir kere bile olsa hiç denemeyen kaldı mı? Aslında bu bizim ya da mutfağımızın kusuru değil. Sadece yemeyi seviyoruz. Hatta yemek üzerine bile türküler yazılmış bu topraklarda. Ancak sağlığını düşünenler de hiç az değil. Bu gurup işte tüm düğümü çözecek olan o can alıcı soruyu soruyor:” Etsiz çiğ köfte kaç kalori?”

Evet, akıllı telefonlarda bile sağlık uygulamasıyla kaç adım attığınızı ya da kaç kalori yaktığınızı gösteren kolaylıklara erişebiliyoruz. Geriye sadece yerken kalori almamak kalıyor. İşte “ne lezzetten vaz geçerim ne de sağlıktan” diyenlerdenseniz muhtemelen ilk soracağınız sorulardan biri de “etsiz çiğ köfte kaç kalori” olacaktır. Zaten lezzetiyle kendini kanıtlayan çiğ köfte sadece 181kcal. Yani 100 gram bir etsiz çiğ köfte bu kadar. İçindeki göbek marul sadece 14, maydanoz ise sadece 3 kcal. Limon ve diğer yeşillikleri de hesaplarsanız aslında çok az bir kalori ile harika lezzetlere ulaşabilirsiniz. Hatta çiğ köfte diyetinin bile var olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik içindeki yüksek lif oranıyla hem diyet yapıp kilo verirken sindirim sisteminize de yardımcı olacaksınız ve sürekli tok hissedeceksiniz.